Podgrzewacze biwalentne wody użytkowej – co warto wiedzieć na ich temat?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Rozwiązanie to odznacza się bowiem nie tylko pozytywnym wpływem na środowisko, ale również większymi oszczędnościami, związanymi z niższymi opłatami. I chociaż wielu osobom, nieobeznanym jeszcze do końca z tematem instalacji fotowoltaicznych, często wydaje się, że panele słoneczne służą przede wszystkim do pozyskiwania energii elektrycznej, w rzeczywistości ich praktyczność sięga jeszcze dalej. Umożliwia nam to podgrzewacz biwalentny wody, podłączony do naszej instalacji. W niniejszym artykule opowiemy Wam o tym nowoczesnym rozwiązaniu.

Działanie podgrzewaczy biwalentnych

Podgrzewacz cwu został wyposażony w dwie wężownice grzewcze. Wężownica górna połączona jest z piecem grzewczym, zaś dolna – z panelami słonecznymi. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego efektywność o każdej porze roku. Wiosną i latem, kiedy promienie słoneczne są najintensywniejsze, woda jest podgrzewana za sprawą samych paneli. Piec grzewczy pełni tu z kolei rolę swoistego wspomagacza, szczególnie jesienią i zimą. W sytuacji, gdy fotowoltaika nie jest w stanie zapewnić wodzie użytkowej odpowiedniej temperatury, wężownica górna zaczyna dostarczać brakujące ciepło. Dzięki temu, podgrzewacz biwalentny wody pozwala nam na znaczne obniżenie cen rachunków.

Wyłącznie renomowani producenci

Myśląc nad zakupem podgrzewacza cwu, powinniśmy postawić na usługi zaufanej marki, której sprzęt faktycznie przyczyni się do uczynienia naszego domu bardziej nowoczesnym. Przykładem jest tu chociażby popularna firma Brötje, w ofercie której znajdziemy najnowocześniejsze rozwiązania na rynku, takie jak podgrzewacz HydroComfort SSB.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *