Jaki podgrzewacz wody powinniśmy wybrać? Leżący czy stojący?

Pojemnościowe podgrzewacze wody to rozwiązanie, z którego bardzo często korzystają mieszkańcy kamienic, niebędący w stanie posłużyć się dostępem do sieci miejskiej. I chociaż podgrzewacz wody stojący uchodzi obecnie za najpopularniejszy wariant tego typu urządzeń, na rynku możemy również natknąć się na nowoczesne modele leżące, nazywane też poziomymi. To, który z nich lepiej sprawdzi się w naszym przypadku, zależy od konkretnych czynników. W niniejszym artykule opowiemy Wam, na co powinniśmy zwrócić uwagę, dobierając podgrzewacz wody dla naszego mieszkania.

W poziomie czy w pionie?

To, czy w naszych czterech kątach powinniśmy zainstalować podgrzewacz wody leżący tudzież stojący zależy przede wszystkim od dostępnej ilości wolnego miejsca. W mieszkaniach o większym metrażu, znacznie lepszym wyborem będą modele stojące. Rozwiązanie to odznacza się bowiem zwiększonym komfortem, nie tworząc jednocześnie efektu zbyt dużego zagracenia pomieszczenia. Jeśli nie możemy sobie jednak pozwolić na tego typu wygodę, warto jest postawić na nowoczesny model leżący. W przeciwieństwie do podgrzewacza wody stojącego, rozwiązanie to opiera się na wykorzystaniu go wraz z dedykowanym modelem kotła, stawianym bezpośrednio na urządzeniu.

Nie zapominajmy również, że najwyższą efektywność podgrzewaczy uzyskamy wyłącznie wtedy, gdy skorzystamy z usług zaufanego producenta o wieloletnim doświadczeniu. Znakomitym przykładem jest tu popularna marka Brötje, w ofercie której znajdziemy szeroką gamę niezawodnych urządzeń grzewczych, od podgrzewacza wody leżącego, po nowoczesne piece gazowe.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *