Ekologiczne rozwiązania grzewcze, które powinny znaleźć się w każdym domu

W dzisiejszych czasach, troska o dobro środowiska jest dla producentów równie istotna, co wysoka efektywność i stylowy design oferowanych przez nich urządzeń. Dotyczy to również branży grzewczej, która, na przestrzeni ostatnich kilku lat, przeszła swego rodzaju rewolucję. Nowoczesny piecyk gazowy kondensacyjny wyparł większe, starsze modele, zaś użytkownicy kotłów sprzed lat mogą ubiegać się o dofinansowanie ich wymiany. Niezwykle istotne jest bowiem, aby instalacja grzewcza w naszym domu wymagała jak najmniej paliwa, zaś emisja czadu powinna zostać ograniczona praktycznie do zera. Na rynku pojawiły się nawet urządzenia dodatkowe, takie jak podgrzewacz biwalentny c.w.u. Oto, dlaczego naprawdę warto jest pomyśleć nad wzbogaceniem wyposażenia naszych czterech kątów o takie nowoczesne rozwiązania.

Piece gazowe kondensacyjne

Według nowego prawa, obowiązującego od 2015 roku, piecyk gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania jest jedynym tego typu urządzeniem, które będziemy w stanie zakupić. Powód jest prosty – urządzenia te są pod każdym względem lepsze od swoich klasycznych odpowiedników. Wykorzystując tę samą ilość paliwa, kocioł kondensacyjny produkuje znacznie więcej ciepła, niż piec sprzed lat. Zamknięta komora spalania sprawia również, że do pomieszczenia nie przedostanie się czad. Urządzenia te odznaczają się przy tym mniejszym rozmiarem, co znacząco ułatwia ich montaż. Wykorzystując je wraz z podgrzewaczem biwalentnym c.w.u. i fotowoltaiką, będziemy w stanie zapewnić sobie i naszym bliskim komfort i bezpieczeństwo, nie stwarzając jednocześnie zagrożenia dla środowiska.

Podgrzewacze biwalentne wody użytkowej

Podgrzewacz biwalentny, jak sama nazwa wskazuje, został opracowany z myślą o kompatybilności z instalacją fotowoltaiczną oraz podstawowym źródłem ciepła, takim jak piecyk gazowy kondensacyjny lub pompa cieplna. Urządzenia te odznaczają się nowoczesnym designem oraz niewielkimi gabarytami, co umożliwia sprawny montaż w każdym pomieszczeniu. Ich działanie opiera się na wężownicach grzewczych, podłączanych bezpośrednio do instalacji fotowoltaicznej. Wężownica górna odpowiada jednocześnie za dodatkowe podgrzanie wody użytkowej, za pośrednictwem naszego pieca gazowego. Przykładem niezawodnego urządzenia tego typu jest chociażby podgrzewacz biwalentny c.w.u. HydroComfort SSB, opracowany przez renomowaną firmę Brötje.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *